Тел.: 067-273-87-45
Наш фахівець із бурильних робіт
тел.: 067-278-94-15
Фільтрові свердловини використовуються для водозабірних та гідро-геологічних свердловин, які облаштовуються в нестійких породах (піски, рихлі вапняки, тріщинуваті пісковики, гравійно-галькові утворення та інші нестійкі гірські породи). Під час буріння проводиться вивчення геологічного розрізу з метою визначення водоносного горизонту. Після виявлення водоносу підготовлені труби та фільтри опускаються в свердловину на задану глибину. Після обсадки виконується обсипка затрубного простору фільтрової колони гравієм дрібної фракції (влаштування гравійного фільтру), який рівномірно заповнює простір між стінками пройдених порід і фільтровою колоною. Вище рівня засипки облаштовується “глиняний замок” для герметизації гирла свердловини. Фільтр облаштовують на всю потужність водоносного горизонту і виготовлюють його на місці, або застосовують готові фільтри заводського виробництва.
Сітчастий фільтр з
нержавіючої сітки
на поліпропіленовій
трубі діаметру 125 мм
Безфільтрові свердловини
облаштовуються в стійких водоносних породах, надходження води відбувається зазавдяки розвитку тріщинуватості. Для таких свердловин обсадними трубами перекривається тільки верхня — нестійка частина гірських порід, нижче залишається відкритий ствол. Фільтрові колони для таких свердловин не застосовуються. Після опускання обсадних труб в свердловину на задану глибину виконується цементація затрубного простору, що дозволяє уникнути забруднення експлуатованого водоносного горизонту з поверхні.
Комбіновані свердловини виконуються в складних інженерно-гідрогеологічних умовах коли для забезпечення необхідного дебіту (продуктивності свердловини) необхідно об'єднати в єдину конструкцію фільтрову і безфільтрорву свердловини.
Опробування свердловин
Основними показниками водозабірної свердловини є її дебіт, статичний і динамічний рівень, величина пониження, питомий дебіт, якість води.
Дебіт — кількість води, яка надходить на поверхню за одиницю часу, вимірюється в л/сек, м3/год
Статичний рівень - природний рівень води в свердловині від поверхні землі.
Динамічний рівень - рівень води в свердловині під час відкачування води.
Величина пониження - різниця між статичним і динамічним рівнем води в свердловині.
Питомий дебіт -відношення дебіту свердловини до величини пониження (характеризує потенційні можливості свердловини: кількість води, що піднімається на поверхню на один метр зниження нижче динамічного рівня).
Ці параметри необхідно зафіксувати і вирахувати під час проведення відкачки води з свердловини. Відкачка проводиться після проведення всього комплексу бурових робіт. До і після проведення відкачки відбираються проби води на загальний хімічний аналіз, який виконують спеціалізовані лабораторії. Проби на бактеріологччний аналіз відбираються в спеціальну тару і здаються для аналізу в лабораторію санепідемстанції.