Тел.: 067-273-87-45
Знезараження - найважливіший етап в очищенні води. Адже вода, забруднена хвороботворними бактеріями і вірусами не просто забиває трубопроводи, не просто шкодить обладнанню, не просто псує смак і запах, а і реально загрожує життю людей. Дезінфекція проводиться з метою підтримки епідемічної безпеки. Своєчасне знезараження дозволяє запобігти поширенню бактерій, вірусів і розвиток хвороб. Сьогодні застосовуються такі методи дезінфекції води:
хлорування;
ультрафіолетове очищення;
обробка озоном;
вплив ультразвуком;
УЛЬТРА-ФІОЛЕТОВЕ ЗНЕЗАРАЖЕННЯ
Є найбільш сучасним і найбільш прогресивним методом знезараження води. Серед переваг методу такі:
простота монтажу і обслуговування; УФ елемент змінюється один раз у рік (9000 год)
знищення яєць гельмінтів, вірусів і бактерій, з якими не справляється хлорування;
збереження органолептичних властивостей;
мінімальні витрати на електроенергію;
широку область застосування.
Серед недоліків:
Знезараження ультрафіолетом відбувається по місцю дії і не має залишкової дії. Тобто якщо від УФ лампи до споживача вода проходить ще тривалу відстань, бактерії можуть з'явитися знову.
УФ-випромінюванням вимагає попереднього механічного очищення , для якого можуть знадобитися магістральні фільтри, а також фільтри для очищення питної води.
Озонування - найкращий хімічний метод дезінфекції питної води. Озон в якості окислювача здатний знищити ті мікроби і віруси, з якими не справляються ні УФ-промені, ні хлор. На відміну від хлорування, обробка озоном не пов'язана з ризиком утворення канцерогенних сполук.
Але сам озон є шкідливим газом і передозування озону в питну воду є неприпустимим , а тому вимагає особливо точного дозування і якісного обладнання для дозування.
Обробка озоном - ефективний метод знезараження води в силу безлічі його переваг, серед яких:
позбавлення від неприємного запаху і смаку;
збереження органолептичних показників якості води;
знезалізнення і деманганація води.
Озонування є фінансово витратним методом дезинфекції, оскільки для його проведення необхідно дороге обладнання та установки.
Внаслідок російської агресії в низці регіонів зафіксоване часткове або повне руйнування систем централізованого водопостачання та джерел нецентралізованого постачання води (шахтних колодязів, свердловин, каптажів тощо). Вибухи та спровоковані ними повені, пожежі, викиди та витоки небезпечних речовин призводять до забруднення довкілля, зокрема водних ресурсів. У таких умовах населення змушене використовувати потенційно небезпечну воду з криниць, озер, річок, джерел та ін. При цьому ризик захворіти інфекційними захворюваннями, що передаються через воду, максимальний.
За такої ситуації Міністерство охорони здоров’я України, Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», Державна служба України з надзвичайних ситуацій та органи місцевого самоврядування рекомендують для вживання використовувати воду, закуплену у торгівельній мережі, кип’ячену або знезаражену.