Тел.: 067-273-87-45
В природній воді міститься безліч розчинених елементів, включаючи залізо. У поверхневих джерелах присутність заліза непомітно, але в грунтових водах може з'явитися металевий присмак і коричневий осад. Ці дві ознаки свідчать про надмірну кількість заліза. Норматив вмісту заліза для питної води — 0,2мг/л. Невелике перевищення погіршує смак води, а концентрація вище 3 мг/л вже небезпечна для здоров’я.
Способи знезалізнення води:
безреагентний;
реагентний;
електрохімічний;
безокислительный.
Безреагентне знезалізнення води
Безреагентний метод знезалізнення води заснований на природному окисленні: розчинене залізо, окислюючись, перетворюється в гідроксид заліза (ІІІ) Fe(OH)3 і випадає в дрібнодисперсний осад. Сучасні технології спрямовані на прискорення окислення заліза, яке досягається шляхом подачі у воду кисню (аерація) або озону (озонування) і спеціальними фільтруючими каталітичними завантаженнями. Аерація і озонування використовуються на підприємствах і в муніципальних системах, так як вимагають багато місця. Фільтри засипного типу займають менше місця і використовуються в дачних будинках і котеджах. Часто використовують обидва методи, щоб досягнути найкращого ефекту.
Фільтруюче завантаження (або засипка) каталізує окислення і одночасно затримують у своїх шарах отриману іржу. Для відновлення фільтруючих властивостей їх достатньо промити потоком води. Однак даний спосіб ефективний до 10-15 мг/л. При більшій концентрації очищення відбувається за допомогою реагентів.
Реагентне знезалізнення води
У реагентному методі знезалізнення води теж беруть участь засипки, але оброблені сильним окислювачем: перманганатом калію (марганцівкою) або гіпохлоритом натрію. Для підтримки роботи фільтра необхідно постійно оновлювати реагент, що відноситься до недоліків цього способу поряд застосуванням сполук-окислювачів.
Електрохімічне окислення
Цей метод оснований на електролізі. Під дією струму позитивний електрод (анод) окисляє, виділяючи молекули заліза з розчину, а негативний електрод (катод) притягує і утримує їх. Компактний блок електрохімічного окислення легко розміститься навіть у квартирі.
Методи без окислення
Безокислювальні технології очищення призначені для невеликих обсягів води з малою концентрацією заліза. Сюди відноситься іонний обмін, при якому спеціальні смоли затримують в собі іони заліза, виділяючи замість них іони натрію, а також зворотний осмос, очищає воду за допомогою мембрани, що не пропускає великі молекули, в тому числі залізо.